CNC LAZER KESİM

CNC Lazer Kesim sanayide kullanılan üretim yöntemlerinden en yaygın olanlarından biridir. Lazer, 20. Yüzyılda icat edilmiş olsa da, hafif sanayide yerini alması milenyumdan sonra ortaya çıkmıştır. Daha doğrusu, mikroskobik işlemler yapan, radyoaktif bir biçimlendirme aracı olan lazerin, yine bu düzeyde hesap yapan bir teknoloji olan bilgisayarlarla kullanılması gerektiğinden, kullanımı bu yüzyıla isabet eder. Aksi halde lazer teknolojisini elle kullanmak hayli tehlikeli ve tabii ki zor bir işlem olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Daha Fazlası İçin:

Sıkça Sorulan Sorular

CNC Lazer Kesim Fiyatları

CNC lazer Kesim fiyatları, sanıldığı gibi astronomik seviyelerde değildir. Elbette işin mahiyetine ve çağına göre farklı fiyatlandırmalar söz konusudur. Bu fiyat standardının belirlenmesinde piyasa koşulları da etkili olurken, birinci seviye belirleyici işin nevidir. Çok kapsamlı projelerde elbette firmanın insiyatifi doğrultusunda fiyat ayarlamaları yapılabilirken, parça başı fiyat standardı, neredeyse bütün CNC lazer Kesim yapan firmalar için ortalama bir seviyededir.

CNC Lazer Kesim Yapan Firmalar

CNC lazer Kesim yapan firmalar kimler Diye soracak olursak. Bu firmaların eski sanayi jargonunda Torna olarak tanımlanan biçimlendirme müesseselerinin modern versiyonları olduğunu söylemek yanlış olmaz. Ancak, elbette Torna ve CNC arasında ciddi farklar bulunurken CNC lazer Kesim bambaşka bir işlemdir. Lazer teknolojisi mikronluk hesapların yapılabildiği, son derece keskin hatların ortaya çıkarılabildiği bir teknolojidir. Geleneksel metotlara nazaran son derece hızlı ve etkilidir.

CNC Lazer Kesim Malzemeleri

CNC Lazer Kesim tezgahlarında, birçok farklı malzeme kullanılabilmektedir. Normalde kesimi oldukça zor olan metal ürünler CNC Lazer Kesim teknolojisi ile mükemmel biçimde şekillendirilebilmektedir. Lazerin en büyük avantajı, bilgisayarda çizilen projenin, neredeyse sıfır hata ile bu materyallere uygulanabiliyor olmasıdır. Ayrıca CNC lazer Kesim maliyetleri, uzun vadede geleneksel ürünlere göre daha uygundur, zira kesme ve biçimlendirme uçlarının değişimi ve bakımı daha uzun vadede gerçekleşmektedir.

 

CNC LAZER KESİM GALERİ

×

Merhaba

WhatsApp'tan bize ulaşmak için 
aşağıdaki temsilcimize tıklayın 
veya bize info@teknikcozumizmir.com 
adresine e-posta gönderin.
× Size nasıl yardımcı olabiliriz?